4shared

მეორე ბუნდეს ლიგა გერმანია – 2. Bundesliga

გერმანიის მეორე ბუნდესლიგა
    # Team MP W D L F A G P
    1 Hamburger SV 9 6 2 1 21 7 +14 20
    2 Stuttgart 9 6 2 1 15 9 +6 20
    3 Arminia Bielefeld 9 5 3 1 20 11 +9 18
    4 Erzgebirge Aue 9 4 3 2 14 13 +1 15
    5 FC St. Pauli 9 3 4 2 14 12 +2 13
    6 Nürnberg 9 3 4 2 15 14 +1 13
    7 Heidenheim 9 3 3 3 15 13 +2 12
    8 Sandhausen 9 3 3 3 10 10 +0 12
    9 Karlsruher SC 9 3 3 3 13 15 -2 12
    10 Jahn Regensburg 9 3 2 4 17 14 +3 11
    11 Hannover 96 9 3 2 4 10 14 -4 11
    12 Greuther Fürth 9 3 2 4 9 14 -5 11
    13 VFL Osnabrück 9 3 1 5 10 9 +1 10
    14 Dynamo Dresden 9 2 3 4 12 18 -6 9
    15 VFL Bochum 9 1 5 3 16 19 -3 8
    16 Holstein Kiel 9 2 2 5 10 14 -4 8
    17 Darmstadt 98 9 1 5 3 9 13 -4 8
    18 Wehen Wiesbaden 9 2 1 6 13 24 -11 7
    MP(ჩატარევული თამაშები) W (მოგება) D (ფრე) L(წაგება) F (გატანილი ბურთები) A (გაშვებული ბურთები) G (ბურთები სხვაობა) P (ქულა)
    1-2 ადგილოსანი გადასვლა ბუნდესლიგაში
    3 ადგილოსანი გადასვლითი შეხვედრები გერმანიის ბუნდესლიგის მე 16 ადგილოსანთან.
    16 ადგილოსანი გადასვლითი თამაშები მე 3 ლიგის მე 3 ადგილოსანთან
    17 – 18 ადგილი გავარდნა გერმანიის მე 3 ბუნდესლიგაში
    18/10/2019
    Greuther Fürth 20:30 Dynamo Dresden
    Erzgebirge Aue 20:30 Nürnberg
    19/10/2019
    Wehen Wiesbaden 15:00 Heidenheim
    Jahn Regensburg 15:00 Sandhausen
    FC St. Pauli 15:00 Darmstadt 98
    20/10/2019
    VFL Bochum 15:30 Karlsruher SC
    Stuttgart 15:30 Holstein Kiel
    Hannover 96 15:30 VFL Osnabrück
    21/10/2019
    Arminia Bielefeld 22:30 Hamburger SV
    25/10/2019
    Darmstadt 98 20:30 Erzgebirge Aue
    Holstein Kiel 20:30 VFL Bochum
    26/10/2019
    Karlsruher SC 15:00 Hannover 96
    Dynamo Dresden 15:00 Arminia Bielefeld
    Hamburger SV 15:00 Stuttgart
    27/10/2019
    VFL Osnabrück 17:30 Greuther Fürth
    Heidenheim 17:30 FC St. Pauli
    Nürnberg 17:30 Jahn Regensburg
    29/10/2019
    Sandhausen 00:30 Wehen Wiesbaden
    01/11/2019
    Jahn Regensburg 22:30 VFL Osnabrück
    Hannover 96 22:30 Sandhausen
    07/10/2019
    VFL Osnabrück 0 - 1 Arminia Bielefeld
    06/10/2019
    Nürnberg 1 - 1 FC St. Pauli
    Heidenheim 2 - 3 VFL Bochum
    Holstein Kiel 1 - 2 Jahn Regensburg
    05/10/2019
    Hamburger SV 2 - 0 Greuther Fürth
    Dynamo Dresden 0 - 2 Hannover 96
    Sandhausen 2 - 2 Erzgebirge Aue
    04/10/2019
    Darmstadt 98 1 - 1 Karlsruher SC
    Stuttgart 1 - 2 Wehen Wiesbaden
    30/09/2019
    Hannover 96 0 - 4 Nürnberg
    29/09/2019
    FC St. Pauli 2 - 0 Sandhausen
    Greuther Fürth 0 - 3 Holstein Kiel
    Erzgebirge Aue 4 - 1 Dynamo Dresden
    28/09/2019
    Jahn Regensburg 2 - 2 Hamburger SV
    VFL Bochum 2 - 2 Darmstadt 98
    Karlsruher SC 1 - 1 Heidenheim
    27/09/2019
    Arminia Bielefeld 0 - 1 Stuttgart
    Wehen Wiesbaden 2 - 0 VFL Osnabrück

    გერმანიის მერორე ბუნდეს ლიგა ჩემპიონატი ფეხბურთში – 2. Bundesliga სატურნირო ცხრილი, ანგარიშები

    გერმანიის 2 ბუნდესლიგა ფეხბურთი
    მეორე ბუნდესლიგა – 2. Bundesliga ჩემპიონატი ფეხბურთში, ეს პროფესიონალური გერმანული ლიგაა წამყვან გერმანულ საფეხბურთო კლუბებს შირის. ტარდება 1963 წლიდან. გახლავთ მეორე წამყვანი საფეხბურთო ლიგა რომელშიც მონაწილეობას იღებს თვრამეტი გუნდი.

    მეორე ბუნდესლიგაში პრაქტიკულად ნათამაშები აქვს ყველა გუნდ ჰამბურგის გარდა. მეორე ბუნდესლიგა თავისო მოკლე ისტორიის მანძილზე არა ერთხელ შეიცვალა შემადგენლობითა და პრიორიტეტების მიხედვით. ადრე ლიგა იყოფოდა ჩრდილოეთად და სამხრეთად.1981 ორი ლიგა გაერთიანდა ერთში. ამ დროისათვის ისევე როგორც პირველი ბუნდესლიგა, მეორე ლიგა ომართება გერმანიოს საფეხბურთო ლიგით. 17-18 ადგილოსანი ტოვებენ მეორე ლიგას და გადადიან მესამეში.გუნდი რომელიც დაიკავებს მე -16 ადგილს თამაშობს სტუმრად მესამე ლიგის მესამე ადილოსანთან.

    დატოვეთ თქვენი კომენტარი