4shared

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი – იუპიერლიგა

ჰოლანდია II დივიზიონი
    # Team MP W D L F A G P
    1 Cambuur 26 18 3 5 59 23 +36 57
    2 De Graafschap 26 14 11 1 54 25 +29 53
    3 FC Volendam 26 15 6 5 50 38 +12 51
    4 Jong Ajax 26 15 5 6 68 41 +27 50
    5 Go Ahead Eagles 26 11 11 4 44 36 +8 44
    6 NAC Breda 26 12 7 7 42 28 +14 43
    7 NEC 26 11 8 7 47 33 +14 41
    8 Excelsior 26 11 8 7 55 48 +7 41
    9 Almere City 26 11 6 9 42 40 +2 39
    10 Den Bosch 26 9 11 6 48 39 +9 38
    11 Telstar 26 10 7 9 42 45 -3 37
    12 Jong FC Utrecht 26 9 8 9 44 42 +2 35
    13 MVV 26 7 6 13 34 45 -11 27
    14 Eindhoven 26 7 6 13 37 54 -17 27
    15 AZ II 26 6 8 12 42 51 -9 26
    16 Jong PSV 26 5 6 15 31 50 -19 21
    17 TOP Oss 26 5 5 16 23 49 -26 20
    18 Roda JC Kerkrade 26 4 10 12 30 46 -16 19
    19 Dordrecht 26 4 7 15 32 58 -26 19
    20 Helmond Sport 26 3 7 16 24 57 -33 16
    MP(ჩატარევული თამაშები) W (მოგება) D (ფრე) L(წაგება) F (გატანილი ბურთები) A (გაშვებული ბურთები) G (ბურთები სხვაობა) P (ქულა)
    21/02/2020
    Telstar 23:00 MVV
    Jong PSV 23:00 TOP Oss
    Cambuur 23:00 Roda JC Kerkrade
    Dordrecht 23:00 De Graafschap
    Helmond Sport 23:00 Jong Ajax
    Go Ahead Eagles 23:00 NEC
    NAC Breda 23:00 Almere City
    Excelsior 23:00 Den Bosch
    24/02/2020
    AZ II 23:00 Eindhoven
    Jong FC Utrecht 23:00 FC Volendam
    28/02/2020
    Jong Ajax 23:00 Telstar
    TOP Oss 23:00 Jong FC Utrecht
    Almere City 23:00 Helmond Sport
    NEC 23:00 NAC Breda
    Roda JC Kerkrade 23:00 Dordrecht
    De Graafschap 23:00 AZ II
    FC Volendam 23:00 Go Ahead Eagles
    MVV 23:00 Den Bosch
    Cambuur 23:00 Jong PSV
    Eindhoven 23:00 Excelsior
    17/02/2020
    Jong Ajax 2 - 4 NAC Breda
    16/02/2020
    MVV 3 - 0 Go Ahead Eagles
    14/02/2020
    TOP Oss 1 - 3 Dordrecht
    Eindhoven 1 - 1 Jong PSV
    FC Volendam 1 - 1 Telstar
    Excelsior 3 - 3 AZ II
    Den Bosch 3 - 2 Jong FC Utrecht
    De Graafschap 2 - 0 Roda JC Kerkrade
    Almere City 0 - 1 Cambuur
    NEC 2 - 0 Helmond Sport
    10/02/2020
    Jong FC Utrecht 7 - 2 Jong Ajax
    Jong PSV 2 - 3 De Graafschap
    AZ II 1 - 1 FC Volendam
    07/02/2020
    NAC Breda 1 - 1 TOP Oss
    Dordrecht 1 - 2 Almere City
    Cambuur 2 - 1 MVV
    Go Ahead Eagles 3 - 1 Eindhoven
    Telstar 1 - 7 NEC
    Helmond Sport 1 - 4 Excelsior
    Roda JC Kerkrade 1 - 5 Den Bosch

    ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში Eerste Divisie სატურნირო ცხრილი

    ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში (Eerste Divisie) – მეორე მნიშვნელობით ნიდერლანდების ჩემპიონატში.თამაშდება 1956 წლიდან. გამარჯვებული იპოვებს უფლებას მონაწილეობა მიიღოს ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში.2010-11 წლიდან ჩემპიონატში მონაწილეობას ღებულობს 18 კლუბი.ჯერ გუნდები ერთმანეთს ხვდებიან ორჯერ (სახლში და გასვლაზე). გამარჯვებული გუნდი პირდაპირ ხვდება ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში სადაც ცვლის ჩემპიონატის აუთსაიდერს.ორი შემდეგი საგზურის გასარკვევად დარდება შემდეგი ტურნირი,მასში მონაწილეობას იღებს რვა გუნდი.პირველი ოთხი გუნდი დგინდება შემდეგი პრონციპით:

    • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი პირველი რვა ტურის შემდეგ
    • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 9 დან 16 ტურის ჩათვლით
    • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 17 დან 24 ტურის ჩათვლით
    • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 25 დან 32 ტურის ჩათვლით

    თჲ რომელიმე გუნდს გააჩნია უკეთესი მაჩვენებელი სხვადასხვა პერიოდი განმავლობაში.მაშინ ტურნირზე დაიშვება გუნდი რომელსაც გააჩნია მეორე მაჩვენებელი და რომელიც არ იყო კვალიფიცირებული ადრე.დანარჩენ ოთხ ადგილს იკავებენ გუნდები რომელთაც გააჩნიათ საუკეთესო მაჩვენებლები და ადრე არ იყვნენ კვალიფიცირებულები.
    ჩამოყალიბებული რვა გუნდი თამაშობენ ნოკაუტ სისტემით.ორი საუკეთესო გუნდი თამაშობს ჰოლანდიის უმაღლესი დივიზიონის 16 – 17 ადგილოსანთან.გუნდები რომლებსაც ექნებათ ყველაზე ცუდი მაჩვენებლები კარგავენ პროფესიონალური ლიგის სტატუს და გადადიან სამოყვარულო ლიგაში.

    დატოვეთ თქვენი კომენტარი