ევროპის ლიგა, სატურნირო ცხრილი | daviti.org.ua

გამოიწერეთ არხი

ევროპის ლიგა, სატურნირო ცხრილი

ევროპის ლიგა ფეხბურთი

ევროპის ლიგა – Europa League

ევროპის ლიგა ფეხბურთში

UEFA Europa League – უეფას თასი

# Team MP W D L F A G P
1 Fenerbahce 6 4 1 1 8 6 2 13
2 Manchester United 6 4 0 2 12 4 8 12
3 Feyenoord 6 2 1 3 3 7 -4 7
4 Zorya 6 0 2 4 2 8 -6 2
# Team MP W D L F A G P
1 APOEL Nicosia 6 4 0 2 8 6 2 12
2 Olympiacos 6 2 2 2 7 6 1 8
3 BSC Young Boys 6 2 2 2 7 4 3 8
4 FC Astana 6 1 2 3 5 11 -6 5
# Team MP W D L F A G P
1 Saint-Etienne 6 3 3 0 8 5 3 12
2 Anderlecht 6 3 2 1 16 8 8 11
3 1. FSV Mainz 05 6 2 3 1 8 10 -2 9
4 FK Qabala 6 0 0 6 5 14 -9 0
# Team MP W D L F A G P
1 Zenit Saint Petersburg 6 5 0 1 17 8 9 15
2 AZ Alkmaar 6 2 2 2 6 10 -4 8
3 Maccabi Tel Aviv 6 2 1 3 7 9 -2 7
4 Dundalk 6 1 1 4 5 8 -3 4
# Team MP W D L F A G P
1 Roma 6 3 3 0 16 7 9 12
2 Astra Giurgiu 6 2 2 2 7 10 -3 8
3 Viktoria Plzen 6 1 3 2 7 10 -3 6
4 Austria Wien 6 1 2 3 11 14 -3 5
# Team MP W D L F A G P
1 Genk 6 4 0 2 13 9 4 12
2 Athletic Bilbao 6 3 1 2 10 11 -1 10
3 Rapid Wien 6 1 3 2 7 8 -1 6
4 Sassuolo 6 1 2 3 9 11 -2 5
# Team MP W D L F A G P
1 Ajax 6 4 2 0 11 6 5 14
2 Celta Vigo 6 2 3 1 10 7 3 9
3 Standard Liege 6 1 4 1 8 6 2 7
4 Panathinaikos 6 0 1 5 3 13 -10 1
# Team MP W D L F A G P
1 Shakhtar Donetsk 6 6 0 0 21 5 16 18
2 Gent 6 2 2 2 9 13 -4 8
3 Braga 6 1 3 2 9 11 -2 6
4 Konyaspor 6 0 1 5 2 12 -10 1
# Team MP W D L F A G P
1 Schalke 04 6 5 0 1 9 3 6 15
2 FC Krasnodar 6 2 1 3 8 8 0 7
3 Red Bull Salzburg 6 2 1 3 6 6 0 7
4 OGC Nice 6 2 0 4 5 11 -6 6
# Team MP W D L F A G P
1 Fiorentina 6 4 1 1 15 6 9 13
2 PAOK Thessaloniki FC 6 3 1 2 7 6 1 10
3 Qarabag FK 6 2 1 3 7 12 -5 7
4 Slovan Liberec 6 1 1 4 7 12 -5 4
# Team MP W D L F A G P
1 Sparta Prague 6 4 0 2 8 6 2 12
2 Hapoel Beer Sheva 6 2 2 2 6 6 0 8
3 Southampton 6 2 2 2 6 4 2 8
4 Inter 6 2 0 4 7 11 -4 6
# Team MP W D L F A G P
1 Ankaraspor 6 3 1 2 10 7 3 10
2 Villarreal 6 2 3 1 9 8 1 9
3 FC Zuerich 6 1 3 2 5 7 -2 6
4 FC FCSB 6 1 3 2 5 7 -2 6

 

ევროპის ლიგის ტურნირის რეგლამენტი ფეხბურთში

ევროპის ლიგა უეფა შედგება სამი შესარჩევი რაუნდისაგან, რაუნდი პლეი ოფი, ჯგუფური და ხუთი რაუნდი გავარდნაზე.

ევროპის ლიგა – კვალიფიკაცია 1 – რაუნდი.
– 17 თასის მფლობელი ასოციაციებიდან 37 დან 53 ადგილის ჩათვლით.
– 25 მეორე პრიზიორები ასოციაციებიდან 28 დან 53 ადგილის ჩათვლით. (გამონაკლისი ლიხტენშტეინი).
– 29 მესამე პრიზიორები ასოციაციებიდან 22 დან 51 ადგილის ჩათვლით. ((გამონაკლისი ლიხტენშტეინი).
– 3 კლუბი რეიტინგი გამარჯვებული “Fair Play”.
შევჩენკო

ევროპის ლიგა – კვალიფიკაცია მე 2 – რე რაუნდი.
– 16 თასის მფლობელი ასოციაციებიდან 21 დან 36 ადგილის ჩათვლით.
– 12 მეორე პრიზიორები ასოციაციებიდან 16 დან 27 ადგილის ჩათვლით.=.
– 6 მესამე პრიზიორები ასოციაციებიდან 16 დან 21 ადგილის ჩათვლით.
– 6 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეოთხე ადგილი ასოციაციებში 10 დან 15 ადგილის ჩათვლით.
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეხუთე ადგილი ასოციაციებში 7 დან 9 ადგილის ჩათვლით.
– 37 გამარჯვებული პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდის.

· ევროპის ლიგა – კვალიფიკაცია მე 3 – ამე რაუნდი.
– 3 თასის მფლობელი ასოციაციებიდან 18 по 20 ადგილის ჩათვლით.
– 6 მესამე პრიზიორები ასოციაციებიდან 10 по 15 ადგილის ჩათვლით..
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეოთხე ადგილი ასოციაციებში с 7 დან 9 ადგილის ჩათვლით.
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეხუთე ადგილი ასოციაციებში с 4 დან 6 ადგილის ჩათვლით.
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეექვსე ადგილი ასოციაციებში с 1 დან 3 ადგილის ჩათვლით.(იმგლისი და საფრანგეთი მეხუთე მეექვსე ადგილოსანი და ლიგის თასის მფლობელი).
– 40 გამარჯვებული მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდისა.

· ევროპის ლიგა – პლეიოფი.
– 10 თასის მფლობელი ასოციაციებიდან , 9 დან 17 9 ადგილის ჩათვლით.
– 3 მესამე პრიზიორები ასოციაციებიდან 7 დან 9 9 ადგილის ჩათვლით.
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეოთხე ადგილი ასოციაციებში 4 დან 6 9 ადგილის ჩათვლით.
– 3 კლუბი, რომლებმაც დაიკავეს მეხუთე ადგილი ასოციაციებში 1 დან 3 9 ადგილის ჩათვლით.
– 29 გამარჯვებული მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდის.
– 10 კლუბი, რომლებიც გამოვარდენ მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდიდან (ჩემპიონთა კვალიფიკაცია) ჩემპიონთა ლიგა უეფა.
– 4 კლუბი, რომლებიც გამოვარდენ მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდიდან (არასაჩემპიონო კვალიფიკაცია) ჩემპიონთა ლიგა უეფა.

·ევროპის ლიგაჯგუფური ეტაპი.
– 7 თასის მფლობელი ასოციაციებიდან , 1 დან 7 ადგილის ჩათვლით.
– 31 გამარჯვებული საკვალიფიკაციო რაუნდი პლეი-ოფფი.
– 5 კლუბი, რომლებიც გამოვარდენ მეოთხე საკვალიფიკაციო რაუნდიდან (ჩემპიონთა კვალიფიკაცია) ჩემპიონთა ლიგა უეფა.
– 5 კლუბი, რომლებიც გამოვარდენ მეოთხე საკვალიფიკაციო რაუნდიდან (არასაჩემპიონო კვალიფიკაცია) ჩემპიონთა ლიგა უეფა. · 1/16 ევროპის ლიგის ფინალში ორი საუკეთესო გუნდი 12 ჯგუფიდან, ასევე რვა კლუბი, მესამე ადგილოსანი ჩემპიონთა ლიგისა. 16 უძლიერესი გუნდი გააგრძძელებს ბრძოლას 1/8 ფინალში, რის შემდეგაც ტარდება მეოთხედ ფინალი და ნახევარფინალი.

 

ევროპის ლიგა 2013 1/16 ფინალი

Europa League 2013 1/16 ფინალი


იხილეთ ასევე ევროპის ლიგა ჯგუფური ეტაპი

ევროპის ლგა 1/16
ევროპის ლიგა 1/16 ფინალი
21.02.13 ლაციო – ბორუსია მიუნხენგლადბახი 2:0 (2:0)

ამ გუნდების პირველი შეხვედრა დამთავრდა ფრედ 3-3. პირველი ბურთი გაიტანა გლადბახმა 1-0 ,შემდეგ ლაციომ გახადა ანგარიში 2-1,ამის შემდეგ გლადბახმა გაიტანა კიდევ ორი ბურთი, ლიბორ კოზაკის მიერ გატანილი ბურთის წყალობით ლაციომ გაათანაბრა ანგარიში დამატებულ დროში მე 4 წუთზე.

გლადბახმა ამ თამაშში სამი პენალტი დაარტყა რომლიდანაც მხოლოდ ორის რეალიზირება შეძლო. ლაციო 21 წუთის განმავლობაში თამაშობდა ათი კაცით. ანდრე დიასმა მიიღო წითელი ბარათი , მიუხედავად ამისა მათ შეძლეს ანგარიშის გათანაბრება,
ლუსიენ ფავრეს გუნდი სახლში ძლიერია მაგრამ გასვლაზე ვერ თამაშობს კარგად . 12 გასვლითი თამაშიდან მან მოიგო მხოლოდ 2 საკუთარ ჩემპიონატში.
ლაციო იმყოფება ცუდ ფორმაში ბოლო ხუთი თამაშიდან მათ ვერ მოიგეს ვერცერთი, მაგრამ მათ სტატისტიკის მიხედვით ერთერთი საუკეთესო მაჩვენებელი აქვთ სახლის თამაშებისა იტაკლიის ჩემპიონატში.ვლადიმირ პეტკოვიჩის გუნდმა მოიგო 9 სახლის თამაში 13-დან
თუ გავითვალისწინებთ ლაციოს სახლის სტატისტიკას და ბორუსიის ცუდ თამაშს გასვლაზე . ცოტა არ იყოს გასაკვირია ესეთი დიდი კოეფიციენტი ლაციოზე .რეკომენდაცია: ლაციოს გამარჯვება მიახლოებითი კოეფიციენტი 1,90

  Liverpool – FC Zenit 3:1 (2:1)
  Steaua – Ajax 3-0 (2-0)
  Benfica – Leverkusen 2:1 (0:0)
  Fenerbahce – Bate Borisov 1:0 (1:0)
  Bordeaux – Dynamo Kiev 1:0 (1:0)
  Chelsea – Sparta Prague 1:1 (0:1)
  Viktoria Plzen – Napoli 2:0 (0:0)
  Olympiacos – Levante 0:1 (0:1)
  Genk – Stuttgart 0:2 (0:1)
  Dnipropetrovsk – FC Basel 1:1 (0:0)
  Cluj – Inter 0:3 (0:2)
  ხარკოვის მეტალისტი – ნიუკასლი 0:1 (0:0)

მხოლოდ ფრე ბურთების გარეშე სენ ჯეიმს პარკზე გასულ კვირას ნიუკასლისათვის. სისოკოს მიერ 2 არ ჩათვლილი ბურთი ოფსაისდის გამო . და რამოდენიმე კარგი ხელიდან გაშვებული საგოლე მომენტი.გადამწყვეტი ბრძოლა საუთჰემპტონთან ცხვირზეა, კვრას.ნიუკასლის მთავარმა მწვრთნელმა განაცხადა რომ იგი ვერ შესძლებს ისეთივე ძლიერი შემადგენლობის გამოყვანას ,როგორც იყო წინა თამაშზე.
მეტალისტმა გასულ კვირას ითამაშა საკმაოდ ძლიერად მიუხედავად საზამთრო სეზონისა, ზუსტი პასები და ჭკვიანური მოძრაობა მინდიორზე . მეტალისტმა მიმდინარე მოიგო ოთხივე საშინაო თამაში ევროპის ლიგაზე (გამარჯვების ჩათვლით ლევერკუზენზე 2:0)
რეკომენდაცია: ხარკოვის მეტალისტის მოგება

  Rubin Kazan – At. Madrid 0:1 (0:0)
  ლიონი – ტოტენჰემი 1:1 (1:0)

გარეტ ბეილის ორი გატანილი ბურთის წყალობით, ტოტენჰემმა შესძლო გამარჯვების მოპოვება მინიმალურუ ანგარიშით ჩემპიონთა ლიგის 1/8 ფინალის პირველ შეხვედრაში.
ტოტენჰემი ბრწყინვალედ თამაშობს გასვლაზე ინგლისის ჩემპიონატში , მან მოიგო 7 მატჩი 17-დან,ადრე თუ გვიან ლიონს მოუწევს თამაშის გახსნა ბურთის გასატანად , მაშინ ისეთ ჩქარ მოთამაშეებს როგორიცაა ბეილი და აარონ ლენონი შესწევთ ძალა კონტრშეტევებზე დაიჭირონ ლიონი
ლიონი სახლში ( 8მოგება, 2 ფრე, 2 წაგება) ბოლო ორი თამაში ზედიზედ ვერ მოიგო სახლში , ფრე ევიანთან და წაგება ლილისთან 3-1
თოტენხემს მთელი კვირა ჰქონდა ძალების მოსაკრებად, პრემიერ ლიგაში შემდეგი მატჩი ორშაბათ საღამოსსა აქვს . აქედან გამომდინარე სავარაუდოა რომ ანდრე ვილაშ-ბოაში გამოიყვანს ამ მატჩზე უძლიერეს შემადგენლობას .რეკომენდაცია: ტოტენჰემის არ წაგება .

     
  Hannover – Anzhi Makhachkala 1:1 (0:0)
14.02.13 M’gladbach – Lazio 3:3(1:0)
  Anzhi Makhachkala – Hannover 3:1(1:1)
  Ajax – Steaua 2:0(1:0)
  Leverkusen – Benfica 0:1(0:0)
  Bate Borisov – Fenerbahce 0:0(0:0)
  Dynamo Kiev – Bordeaux 1:1(1:1)
  Napoli – Viktoria Plzen 0:3(0:1)
  Sparta Prague – Chelsea 0:1(0:0)
  Levante – Olympiacos 3:0(2:0)
  Stuttgart – Genk 1:1(1:0)
  FC Basel – Dnipropetrovsk 2:0(1:0)
  Inter – Cluj 2:0(1:0)
  Newcastle – Metalist Kharkiv 0:0(0:0)
  At. Madrid – Rubin Kazan 0:2(0:1)
  Tottenham – Ol. Lyon 2:1(1:0)
  FC Zenit – Liverpool 2:0(0:0)
ურთიერთ შეხვედრები : სპარტა პრაგა – ჩელსი
ჩელსი სპარტა პრაგა 0-0       26.11.2003
სპარტა პრაგა ჩელსი 0-1       16.09.2003
ურთიერთ შეხვედრები : ტოტენჰემი – ლიონი
ლიონი ტოტენჰემი 1-3       24.07.2005

დანარჩენ გუნდებს ერთმანეთში არა აქვთ ნათამაშები.

 

სატურნირო ცხრილი ევროპის ლიგა.კვალიფიკაცია

Football. UEFA Europa League 2013-2014. მატჩები ევროპის ლიგა კვალიფიკაცია

მეორე რაუნდი
11.07.13 SP Libertas – Sarajevo — —
  St. Patricks – VMFD Zalgiris — —
  Vojvodina – Hibernians — —
  Glentoran – KR Reykjavik — —
  Honved – Čelik — —
  Plovdiv – FC Astana — —
  FC Dacia – Teuta Durres — —
  Celje – Tromso — —
  Malmo – Drogheda United — —
  Rosenborg – Crusaders Belfast — —
  Mariehamn – Inter Baku — —
  Inter Turku – Vikingur Gota — —
  Karabakh – Metalurg Skopje — —
  Dudelange – Milsami-Ursidos — —
  Valletta – SP La Fiorita — —
  Din Minsk – FK Kruoja — —
  Skonto – Tiraspol — —
  Levadia – Bala Town — —
  Metalurgs – Prestatyn — —
  Zilina – FC Torpedo Kutaisi — —
  Gefle – Trans — —
  FK Khazar – Sliema — —
  Ventspils – Airbus UK — —
  Irtysh Pavlodar – Levski Sofia — —
  FC Astra Giurgiu – Domzale — —
  Pyunik – Teteks Tetovo — —
  Aktobe – Teteks Tetovo — —
  Kukesi – Flora — —
  Vaduz – Chikhura Sachkhere — —
  Horizont T – FK Suduva — —
  FK Mladost – Videoton — —
  HB Torshavn – Vestmannaeyjar — —
10.07.13 Linfield – IF Fuglafjordur — —
09.07.13 TPS – Jeunesse Esch 1:0 (2:1)
  Differdange – KF Laci 0:1 (2:1)
  Mika – FK Rudar Pljevlja 1:0 (1:1)
პირველი რაუნდი
11.07.13 FC Santa Coloma – Breidablik — —
  Zrinjski – UE Santa Coloma — —
04.07.13 KR Reykjavik – Glentoran 0:0 (0:0)
  Breidablik – FC Santa Coloma 4:0 (3:0)
  SP La Fiorita – Valletta 0:3 (0:1)
  Crusaders Belfast – Rosenborg 1:2 (1:1)
  Drogheda United – Malmo 0:0 (0:0)
  Sarajevo – SP Libertas 1:0 (1:0)
  Airbus UK – Ventspils 1:1 (0:0)
  VMFD Zalgiris – St. Patricks 2:2 (1:0)
  Prestatyn – Metalurgs 1:2 (1:1)
  Teuta Durres – FC Dacia 3:1 (1:1)
  Levski Sofia – Irtysh Pavlodar 0:0 (0:0)
  Vikingur Gota – Inter Turku 1:1 (0:1)
  FC Torpedo Kutaisi – Zilina 0:3 (0:0)
  Tiraspol – Skonto 0:1 (0:0)
  Tromso – Celje 1:2 (1:0)
  FK Kruoja – Din Minsk 0:3 (0:0)
  Inter Baku – Mariehamn 1:1 (1:0)
  Hibernians – Vojvodina 1:4 (0:2)
  Jeunesse Esch – TPS 2:0 (1:0)
  Čelik – Honved 1:4 (1:2)
  Gandzasar – Aktobe 1:2 (0:0)
  Milsami-Ursidos – Dudelange 1:0 (1:0)
  FC Astana – Plovdiv 0:1 (0:0)
  Videoton – FK Mladost 2:1 (2:1)
  UE Santa Coloma – Zrinjski 1:3 (1:0)
  Flora – Kukesi 1:1 (1:0)
  Chikhura Sachkhere – Vaduz 0:0 (0:0)
  Teteks Tetovo – Pyunik 1:1 (0:0)
  Domzale – FC Astra Giurgiu 0:1 (0:0)
  FK Rudar Pljevlja – Mika 1:0 (1:0)
  FK Suduva – Horizont T 2:2 (1:2)
  KF Laci – Differdange 0:1 (0:0)
  Vestmannaeyjar – HB Torshavn 1:1 (1:0)
03.07.13 IF Fuglafjordur – Linfield 0:2 (0:0)
02.07.13 Bala Town – Levadia 1:0 (1:0)
  Trans – Gefle 0:3 (0:1)
  Sliema – FK Khazar 1:1 (0:1)
  Metalurg Skopje – Karabakh 0:1 (0:0)
-