competition | daviti.org.ua

გამოიწერეთ არხი

competition

ევროპის ჩემპიონატი

[sws_ui_tabs ui_theme=”start” size=”620″][tabs_panel title=”სატურნირო ცხრილი”]

Team MP W D L F A G P
France 3 2 1 0 4 1 3 7
Switzerland 3 1 2 0 2 1 1 5
Albania 3 1 0 2 1 3 -2 3
Romania 3 0 1 2 2 4 -2 1
Team MP W D L F A G P
Wales 3 2 0 1 6 3 3 6
England 3 1 2 0 3 2 1 5
Slovakia 3 1 1 1 3 3 0 4
Russia 3 0 1 2 2 6 -4 1
Team MP W D L F A G P
Germany 3 2 1 0 3 0 3 7
Poland 3 2 1 0 2 0 2 7
Northern Ireland 3 1 0 2 2 2 0 3
Ukraine 3 0 0 3 0 5 -5 0
Team MP W D L F A G P
Croatia 3 2 1 0 5 3 2 7
Spain 3 2 0 1 5 2 3 6
Turkey 3 1 0 2 2 4 -2 3
Czech Republic 3 0 1 2 2 5 -3 1
Team MP W D L F A G P
Italy 3 2 0 1 3 1 2 6
Belgium 3 2 0 1 4 2 2 6
Ireland 3 1 1 1 2 4 -2 4
Sweden 3 0 1 2 1 3 -2 1
Team MP W D L F A G P
Hungary 3 1 2 0 6 4 2 5
Iceland 3 1 2 0 4 3 1 5
Portugal 3 0 3 0 4 4 0 3
Austria 3 0 1 2 1 4 -3 1
[/tabs_panel]

 [tabs_panel title=”შემდეგი თამაშები”]

[/tabs_panel][tabs_panel title=”ანგარიშები”]
01/01/1970
Switzerland -
Romania -
France -
Romania -
Albania -
France -
01/01/1970
Slovakia -
Russia -
England -
Russia -
England -
Wales -
01/01/1970
Ukraine -
Northern Ireland -
Germany -
Ukraine -
Germany -
Poland -
01/01/1970
Croatia -
Czech Republic -
Spain -
Czech Republic -
Spain -
Turkey -
01/01/1970
Italy -
Sweden -
Belgium -
Italy -
Belgium -
Ireland -
01/01/1970
Hungary -
Iceland -
Portugal -
Iceland -
Portugal -
Austria -
[/tabs_panel] [tabs_panel title=”ისტორია”]

ევროპის ჩემპიონატი ფეხბურთში. სატურნირო ცხრილი, ანგარიშები, პროგნოზები!

ევროპის ჩემპიონატი ფეხბურთში ევროპის ჩემპიონატი ფეხბურთში ( European Championship UEFA) ეროვნული გუნდების ურთიერთდაპირისპირება , რომელიც ტარდება უეფას ეგიდის ხელმძღვანელობით. შეჯიბრება ტარდება ყოველ მე ოთხე წელს დაწყებული 1960 წლიდან.თავდაპირველად ტურნირის სახელწოდება იყო ევროპული ნაციების თასი, 1968 წელს სახელწოდება შეცვლილი იქნა ევროპის ჩემპიონატო ფეხბურთში,ტურნირმა მიიღო ოფიციალური სატატუსი. ფინალური ნაწილი ტარდება ერთხელ ოტ წელიწადში მაგრამ შესარჩევ ტურნირთან ერთად იგი გრძელდება ორი წელი.1980 წლამდე ფინალურ ნაწილში მონაწილეობას ღებულობდა მხოლოდ ოთხი გუნდი.1980 დან 1996 წლის ჩათვლი რვა გუნდი,1996 წლიდან თექვსმეტი,ხოლო 2016 წლიდან პირველად საფილანლო ნაწილში მონაწილეობას მიიღებს 24 გუნდი. ფინალურ შეხვედრებში მონაწილე გუნდები გამოვლინებყული იქნება,საკვალიფიკაცოი თამაშების მიხედვით. პირველად ტურნირის ჩატარები იდეა წამოაყენა საფრანგეთის საფეხბურთო ფედერაციის ყოფილმა გენერალურმა მდივანმა ანრი დელონემ ფიფას ერთ ერთ შეკრებაზე.მაგრამ იდეამ მხარდამჭერები ვერ იპოვა,თუმცა ამ იდეას ბევრი თანამოაზროვნეც აღმოაჩნდა, ყველაზე აქტიური მათ შორის აღმოჩნდა გენერალური თავჯდომარე ოტორინო ბარასი,რომელიც მოგვიანებით გახდა იტალისს ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი. 19551 წელს მან შესთავაზა ფიფას ევროპის ჩემპიონატის ჩატარების პროექტი.ფიფან ეს პროექტი არ მიიღო. გადამჭყვეტი როლი ევროპის ჩემპიონატის შექნაში მოხდა 1952 წლის 27 მაისს შეკრებაზე ციურიხში სადაც განხილული იყო ევროპული საფეხბურთო ჯავშირის შექმნა.1954 წლის 15ივნისში ბაზელში იქნა მიღებული გადაწყვეტილება ევროპული ასოციაცისები კავშირის შექმნისა (უეფა) . 1958 წლის 6 ივნისს ჩატარებული იყო პირველი კენჭისყრა ევროპული ასოციაციების თასზე. [/tabs_panel] [/sws_ui_tabs]

საქართველოს მეორე ლიგა ფეხბურთში

მეორე ლიგა ფეხბურთი საქართველო

[sws_ui_tabs ui_theme=”ui-smoothness” size=”620″][tabs_panel title=”სატურნირო ცხრილი”]

# Team MP W D L F A G P
1 Spaeri 3 3 0 0 8 2 +6 9
2 Kolkheti Poti 3 2 1 0 9 2 +7 7
3 Magharoeli Chi… 3 2 1 0 4 1 +3 7
4 Saburtalo II 3 1 1 1 5 4 +1 4
5 Aragvi Dusheti 3 1 1 1 4 3 +1 4
6 Guria 3 1 1 1 3 2 +1 4
7 Varketili 3 1 1 1 2 2 +0 4
8 Merani Tbilisi II 3 1 1 1 3 5 -2 4
9 Kolkheti Khobi 3 0 3 0 3 3 +0 3
10 Meshakhte 3 1 0 2 2 6 -4 3
11 Gori 3 0 2 1 1 3 -2 2
12 Didube 2014 3 0 2 1 2 7 -5 2
13 Tbilisi City 3 0 1 2 2 4 -2 1
14 Bakhmaro 3 0 1 2 2 6 -4 1

ფეხბურთის პროგნოზები

MC (ჩატარებული თამაშები)
Пб (მოგება)
Нч (ფრე)
Пр (წაგება) Зг (გატანილი ბურთები)
Пг (გაშვებული ბურთები)
Рм (ბურთები სხვაობა)
О (ქულა
)

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი
[/tabs_panel] [tabs_panel title=”შემდეგი თამაშები”]

25/04/2021
Meshakhte 11:30 Tbilisi City
Merani Tbilisi II 11:30 Kolkheti Khobi
26/04/2021
Bakhmaro 11:30 Saburtalo II
Kolkheti Poti 11:30 Spaeri
Varketili 11:30 Guria
Didube 2014 13:00 Magharoeli Chi…
Gori 15:00 Aragvi Dusheti
06/05/2021
Magharoeli Chi… 15:00 Merani Tbilisi II
Aragvi Dusheti 15:00 Didube 2014
Spaeri 15:00 Gori
Guria 15:00 Kolkheti Poti
Tbilisi City 15:00 Varketili
Saburtalo II 15:00 Meshakhte
Kolkheti Khobi 15:00 Bakhmaro
[/tabs_panel] [tabs_panel title=”ანგარიშები”]
13/04/2021
Spaeri 2 - 1 Varketili
Gori 0 - 0 Didube 2014
Kolkheti Khobi 0 - 0 Magharoeli Chi…
Aragvi Dusheti 1 - 1 Kolkheti Poti
Tbilisi City 1 - 1 Bakhmaro
12/04/2021
Saburtalo II 3 - 0 Merani Tbilisi II
Guria 0 - 1 Meshakhte
06/04/2021
Bakhmaro 0 - 2 Guria
Varketili 1 - 0 Aragvi Dusheti
Merani Tbilisi II 2 - 1 Tbilisi City
Magharoeli Chi… 3 - 1 Saburtalo II
Kolkheti Poti 3 - 1 Gori
Meshakhte 0 - 3 Spaeri
Didube 2014 2 - 2 Kolkheti Khobi
[/tabs_panel] [tabs_panel title=”ისტორია”]

საქართველოს მეორე ლიგა – ფეხბურთში. სატურნირო ცხრილი, ანგარიშები

საქართველოს მეორე ლიგა – დამოუკიდებელი ჩემპიონატი ფეხბურთში (მეორე ლიგა)

 

საქართველოს უმაღლესი ლიგა

[/tabs_panel] [/sws_ui_tabs]

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი – იუპიერლიგა

ჰოლანდია II დივიზიონი

Team MP W D L F A G
Cambuur 34 26 4 4 100 31 +69
De Graafschap 33 22 4 7 61 43 +18
Almere City 33 20 7 6 68 41 +27
NAC Breda 34 20 7 7 68 36 +32
Go Ahead Eagles 33 18 8 7 50 23 +27
NEC 34 18 6 10 64 40 +24
FC Volendam 34 16 8 10 72 49 +23
Roda JC Kerkrade 34 14 12 8 65 50 +15
Excelsior 34 12 6 16 59 62 -3
TOP Oss 34 12 6 16 37 52 -15
Telstar 34 10 10 14 53 51 +2
Helmond Sport 34 10 10 14 48 62 -14
MVV 34 11 6 17 44 67 -23
Jong PSV 33 10 7 16 51 59 -8
Eindhoven 34 9 9 16 46 57 -11
Jong Ajax 34 9 9 16 52 67 -15
AZ II 34 9 5 20 50 85 -35
Jong FC Utrecht 34 10 1 23 46 71 -25
Dordrecht 34 8 3 23 35 90 -55
Den Bosch 34 6 8 20 47 80 -33

ფეხბურთის პროგნოზები

MP (ჩატარებული თამაშები)
W(მოგება)
D (ფრე)
L (წაგება) Зг (გატანილი ბურთები)
F(გაშვებული ბურთები)
A (ბურთები სხვაობა)
G (ქულა
)

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

17/04/2021
Go Ahead Eagles 22:00 Almere City
19/04/2021
Jong PSV 22:00 De Graafschap
23/04/2021
Helmond Sport 23:00 Eindhoven
Jong FC Utrecht 23:00 Go Ahead Eagles
Jong PSV 23:00 TOP Oss
NAC Breda 23:00 Excelsior
De Graafschap 23:00 Almere City
Dordrecht 23:00 MVV
Den Bosch 23:00 Roda JC Kerkrade
AZ II 23:00 Cambuur
Jong Ajax 23:00 NEC
25/04/2021
FC Volendam 16:30 Telstar
30/04/2021
Almere City 22:00 Jong Ajax
Cambuur 22:00 De Graafschap
Eindhoven 22:00 Den Bosch
Excelsior 22:00 Dordrecht
MVV 22:00 FC Volendam
TOP Oss 22:00 Jong FC Utrecht
Roda JC Kerkrade 22:00 AZ II
Telstar 22:00 Jong PSV

ფეხბურთის პროგნოზები

მომავალი თამაშების თადარიგი,კალენდარი.

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

16/04/2021
Jong FC Utrecht 2 - 3 FC Volendam
Telstar 1 - 1 Excelsior
Roda JC Kerkrade 3 - 3 NAC Breda
TOP Oss 2 - 2 MVV
Eindhoven 3 - 0 Jong Ajax
Dordrecht 2 - 6 Den Bosch
Cambuur 4 - 1 Helmond Sport
NEC 3 - 2 AZ II
12/04/2021
MVV 2 - 4 Roda JC Kerkrade
Almere City 1 - 1 Telstar
AZ II 4 - 0 Dordrecht
11/04/2021
De Graafschap 1 - 0 Go Ahead Eagles
09/04/2021
Jong Ajax 0 - 1 TOP Oss
FC Volendam 5 - 1 Helmond Sport
Excelsior 2 - 1 NEC
Eindhoven 0 - 2 Jong PSV
Den Bosch 3 - 5 Cambuur
NAC Breda 3 - 1 Jong FC Utrecht
Roda JC Kerkrade 0 - 0 Almere City

ფეხბურთის პროგნოზები

ფეხბურთის ანგარიშები,ჩატარებული მატჩების შედეგები ფეხბურთში.

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში Eerste Divisie სატურნირო ცხრილი

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში (Eerste Divisie) – მეორე მნიშვნელობით ნიდერლანდების ჩემპიონატში.თამაშდება 1956 წლიდან. გამარჯვებული იპოვებს უფლებას მონაწილეობა მიიღოს ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში.2010-11 წლიდან ჩემპიონატში მონაწილეობას ღებულობს 18 კლუბი.ჯერ გუნდები ერთმანეთს ხვდებიან ორჯერ (სახლში და გასვლაზე). გამარჯვებული გუნდი პირდაპირ ხვდება ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში სადაც ცვლის ჩემპიონატის აუთსაიდერს.ორი შემდეგი საგზურის გასარკვევად დარდება შემდეგი ტურნირი,მასში მონაწილეობას იღებს რვა გუნდი.პირველი ოთხი გუნდი დგინდება შემდეგი პრონციპით:

  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი პირველი რვა ტურის შემდეგ
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 9 დან 16 ტურის ჩათვლით
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 17 დან 24 ტურის ჩათვლით
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 25 დან 32 ტურის ჩათვლით

თჲ რომელიმე გუნდს გააჩნია უკეთესი მაჩვენებელი სხვადასხვა პერიოდი განმავლობაში.მაშინ ტურნირზე დაიშვება გუნდი რომელსაც გააჩნია მეორე მაჩვენებელი და რომელიც არ იყო კვალიფიცირებული ადრე.დანარჩენ ოთხ ადგილს იკავებენ გუნდები რომელთაც გააჩნიათ საუკეთესო მაჩვენებლები და ადრე არ იყვნენ კვალიფიცირებულები.
ჩამოყალიბებული რვა გუნდი თამაშობენ ნოკაუტ სისტემით.ორი საუკეთესო გუნდი თამაშობს ჰოლანდიის უმაღლესი დივიზიონის 16 – 17 ადგილოსანთან.გუნდები რომლებსაც ექნებათ ყველაზე ცუდი მაჩვენებლები კარგავენ პროფესიონალური ლიგის სტატუს და გადადიან სამოყვარულო ლიგაში.

-