ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში Eerste Divisie

გამოიწერეთ არხი

ბლოგი

ჰოლანდია II დივიზიონი

Team MP W D L F A G
Cambuur 34 26 4 4 100 31 +69
De Graafschap 33 22 4 7 61 43 +18
NAC Breda 34 20 7 7 68 36 +32
Almere City 34 20 7 7 68 44 +24
Go Ahead Eagles 34 19 8 7 53 23 +30
NEC 34 18 6 10 64 40 +24
FC Volendam 34 16 8 10 72 49 +23
Roda JC Kerkrade 34 14 12 8 65 50 +15
Excelsior 34 12 6 16 59 62 -3
TOP Oss 34 12 6 16 37 52 -15
Telstar 34 10 10 14 53 51 +2
Helmond Sport 34 10 10 14 48 62 -14
MVV 34 11 6 17 44 67 -23
Jong PSV 33 10 7 16 51 59 -8
Eindhoven 34 9 9 16 46 57 -11
Jong Ajax 34 9 9 16 52 67 -15
AZ II 34 9 5 20 50 85 -35
Jong FC Utrecht 34 10 1 23 46 71 -25
Dordrecht 34 8 3 23 35 90 -55
Den Bosch 34 6 8 20 47 80 -33

ფეხბურთის პროგნოზები

MP (ჩატარებული თამაშები)
W(მოგება)
D (ფრე)
L (წაგება) Зг (გატანილი ბურთები)
F(გაშვებული ბურთები)
A (ბურთები სხვაობა)
G (ქულა
)

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

19/04/2021
Jong PSV 22:00 De Graafschap
23/04/2021
Jong Ajax 23:00 NEC
AZ II 23:00 Cambuur
Den Bosch 23:00 Roda JC Kerkrade
Dordrecht 23:00 MVV
De Graafschap 23:00 Almere City
Helmond Sport 23:00 Eindhoven
Jong PSV 23:00 TOP Oss
Jong FC Utrecht 23:00 Go Ahead Eagles
NAC Breda 23:00 Excelsior
25/04/2021
FC Volendam 16:30 Telstar
30/04/2021
Almere City 22:00 Jong Ajax
Cambuur 22:00 De Graafschap
Eindhoven 22:00 Den Bosch
Excelsior 22:00 Dordrecht
MVV 22:00 FC Volendam
TOP Oss 22:00 Jong FC Utrecht
Roda JC Kerkrade 22:00 AZ II
Telstar 22:00 Jong PSV
02/05/2021
Go Ahead Eagles 16:30 Helmond Sport

ფეხბურთის პროგნოზები

მომავალი თამაშების თადარიგი,კალენდარი.

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

17/04/2021
Go Ahead Eagles 3 - 0 Almere City
16/04/2021
Cambuur 4 - 1 Helmond Sport
Jong FC Utrecht 2 - 3 FC Volendam
Telstar 1 - 1 Excelsior
Roda JC Kerkrade 3 - 3 NAC Breda
TOP Oss 2 - 2 MVV
Eindhoven 3 - 0 Jong Ajax
Dordrecht 2 - 6 Den Bosch
NEC 3 - 2 AZ II
12/04/2021
AZ II 4 - 0 Dordrecht
MVV 2 - 4 Roda JC Kerkrade
Almere City 1 - 1 Telstar
11/04/2021
De Graafschap 1 - 0 Go Ahead Eagles
09/04/2021
Jong Ajax 0 - 1 TOP Oss
FC Volendam 5 - 1 Helmond Sport
Excelsior 2 - 1 NEC
Eindhoven 0 - 2 Jong PSV
Den Bosch 3 - 5 Cambuur
NAC Breda 3 - 1 Jong FC Utrecht
Roda JC Kerkrade 0 - 0 Almere City

ფეხბურთის პროგნოზები

ფეხბურთის ანგარიშები,ჩატარებული მატჩების შედეგები ფეხბურთში.

საქართველოს პირველი ლიგა სატურნირო ცხრილი

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში Eerste Divisie სატურნირო ცხრილი

ჰოლანდიის პირველი დივიზიონი ფეხბურთში (Eerste Divisie) – მეორე მნიშვნელობით ნიდერლანდების ჩემპიონატში.თამაშდება 1956 წლიდან. გამარჯვებული იპოვებს უფლებას მონაწილეობა მიიღოს ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში.2010-11 წლიდან ჩემპიონატში მონაწილეობას ღებულობს 18 კლუბი.ჯერ გუნდები ერთმანეთს ხვდებიან ორჯერ (სახლში და გასვლაზე). გამარჯვებული გუნდი პირდაპირ ხვდება ჰოლანდიის უმაღლეს დივიზიონში სადაც ცვლის ჩემპიონატის აუთსაიდერს.ორი შემდეგი საგზურის გასარკვევად დარდება შემდეგი ტურნირი,მასში მონაწილეობას იღებს რვა გუნდი.პირველი ოთხი გუნდი დგინდება შემდეგი პრონციპით:

  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი პირველი რვა ტურის შემდეგ
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 9 დან 16 ტურის ჩათვლით
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 17 დან 24 ტურის ჩათვლით
  • გუნდი რომელსაც ააქვს საუკეთესო მაჩვენებელი მე 25 დან 32 ტურის ჩათვლით

თჲ რომელიმე გუნდს გააჩნია უკეთესი მაჩვენებელი სხვადასხვა პერიოდი განმავლობაში.მაშინ ტურნირზე დაიშვება გუნდი რომელსაც გააჩნია მეორე მაჩვენებელი და რომელიც არ იყო კვალიფიცირებული ადრე.დანარჩენ ოთხ ადგილს იკავებენ გუნდები რომელთაც გააჩნიათ საუკეთესო მაჩვენებლები და ადრე არ იყვნენ კვალიფიცირებულები.
ჩამოყალიბებული რვა გუნდი თამაშობენ ნოკაუტ სისტემით.ორი საუკეთესო გუნდი თამაშობს ჰოლანდიის უმაღლესი დივიზიონის 16 – 17 ადგილოსანთან.გუნდები რომლებსაც ექნებათ ყველაზე ცუდი მაჩვენებლები კარგავენ პროფესიონალური ლიგის სტატუს და გადადიან სამოყვარულო ლიგაში.

კომენტარის დატოვება

-