Team | MP | W | D | L | F | A | G |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Leganes | 36 | 17 | 12 | 7 | 47 | 21 | +26 |
Eibar | 35 | 17 | 7 | 11 | 57 | 40 | +17 |
Espanyol | 35 | 15 | 13 | 7 | 51 | 36 | +15 |
Real Valladolid | 35 | 17 | 7 | 11 | 41 | 31 | +10 |
Sporting Gijon | 35 | 15 | 10 | 10 | 42 | 33 | +9 |
Real Oviedo | 35 | 14 | 13 | 8 | 45 | 30 | +15 |
Racing Ferrol | 35 | 14 | 12 | 9 | 43 | 41 | +2 |
Elche | 35 | 15 | 9 | 11 | 36 | 32 | +4 |
Racing Santander | 35 | 15 | 8 | 12 | 55 | 50 | +5 |
Burgos | 35 | 15 | 8 | 12 | 43 | 44 | -1 |
Levante | 35 | 12 | 15 | 8 | 42 | 40 | +2 |
Tenerife | 36 | 12 | 10 | 14 | 32 | 36 | -4 |
Huesca | 35 | 9 | 15 | 11 | 30 | 25 | +5 |
Real Zaragoza | 35 | 10 | 12 | 13 | 33 | 33 | +0 |
Eldense | 35 | 10 | 12 | 13 | 41 | 50 | -9 |
Alcorcon | 35 | 10 | 10 | 15 | 27 | 44 | -17 |
FC Cartagena | 35 | 10 | 9 | 16 | 31 | 45 | -14 |
Mirandes | 35 | 9 | 11 | 15 | 39 | 49 | -10 |
Amorebieta | 35 | 9 | 10 | 16 | 32 | 42 | -10 |
Albacete | 35 | 8 | 12 | 15 | 40 | 50 | -10 |
FC Andorra | 35 | 9 | 8 | 18 | 27 | 42 | -15 |
Villarreal II | 35 | 8 | 9 | 18 | 32 | 52 | -20 |
MP (ჩატარებული თამაშები)
W(მოგება)
D (ფრე)
L (წაგება) Зг (გატანილი ბურთები)
F(გაშვებული ბურთები)
A (ბურთები სხვაობა)
G (ქულა)
20/04/2024 | ||
Amorebieta | 16:00 | Real Valladolid |
Villarreal II | 18:15 | Racing Ferrol |
Racing Santander | 18:15 | Levante |
Elche | 20:30 | Sporting Gijon |
Huesca | 23:00 | Real Zaragoza |
21/04/2024 | ||
Espanyol | 16:00 | FC Andorra |
Eldense | 18:15 | Albacete |
Eibar | 18:15 | Alcorcon |
Mirandes | 20:30 | Burgos |
22/04/2024 | ||
FC Cartagena | 22:30 | Real Oviedo |
26/04/2024 | ||
FC Andorra | 22:30 | Racing Santander |
27/04/2024 | ||
Leganes | 18:15 | Real Zaragoza |
Burgos | 18:15 | Amorebieta |
Elche | 20:30 | Espanyol |
28/04/2024 | ||
Sporting Gijon | 16:00 | Villarreal II |
Alcorcon | 18:15 | Eldense |
Real Oviedo | 18:15 | Tenerife |
Real Valladolid | 20:30 | Huesca |
Levante | 20:30 | FC Cartagena |
Albacete | 23:00 | Eibar |
მომავალი თამაშების თადარიგი,კალენდარი.
19/04/2024 | ||
Tenerife | 0 - 0 | Leganes |
15/04/2024 | ||
Alcorcon | 1 - 0 | Villarreal II |
14/04/2024 | ||
Racing Ferrol | 2 - 1 | Huesca |
Real Zaragoza | 1 - 1 | Elche |
Burgos | 2 - 1 | Racing Santander |
FC Andorra | 0 - 2 | Eibar |
Albacete | 1 - 0 | Tenerife |
Real Oviedo | 1 - 1 | Mirandes |
13/04/2024 | ||
Levante | 1 - 2 | Amorebieta |
Real Valladolid | 1 - 0 | Eldense |
Sporting Gijon | 1 - 0 | FC Cartagena |
12/04/2024 | ||
Leganes | 0 - 0 | Espanyol |
08/04/2024 | ||
Racing Santander | 0 - 1 | Alcorcon |
07/04/2024 | ||
FC Cartagena | 0 - 2 | Real Valladolid |
Tenerife | 2 - 1 | Eibar |
Espanyol | 2 - 1 | Albacete |
Villarreal II | 2 - 1 | Burgos |
Mirandes | 1 - 3 | Sporting Gijon |
Huesca | 0 - 0 | Leganes |
ფეხბურთის ანგარიშები,ჩატარებული მატჩების შედეგები ფეხბურთში.
სეგუნდა დივიზიონი ბ ესპანეთის ჩემპიონატი ფეხბურთში – Segunda División B სატურნირო ცხრილი,ანგარიშები
სეგუნდა დივიზიონი ბ პირველად გამოყენებული იქნა ლა ლიგის პირველი სეზონის ჩატარების დროს 1928 -29 წლებში.იგი გამიყენებოდა მესამე დონის გუნდების განსაზღვრელად პრიმერა დივიზიონის და სექუნდა დივიზიონ ა – ს შემდეგ.პირველი სეზონის შემდეგ სეგუნდა ბ შეცვალა დივიზიონმა ტერსერამ.1977 წელს სეგუნდა დივიზიონი ბ აღდგენილი იქნა მან კვლავ შეცვალა დივიზიონი ტერსერა, რომელიც ეხლა გახლავთ ესპანეთის ჩემპიონატის მე – 4 დივიზიონი. თავდაპირველად დივიზიონი შედგებოდა ოთხი ჯგუფისაგან,1986 – 87 წლების სეზონში თამაშობდა 22 გუნდი ერთ ჯგუფში. შემდეგ სეზონში რექლამენტი შეიცვალა – თამაშობდა 4 ჯგუფი თვითეულში 20 გუნდი.
სეგინდა ბ – Segunda División B მნიშვნელობით ესპანეთის მესამე საფეხბურთო ლიგაა, უმაღლესია ორ მოყვარულ ლიგას შორის.თურნირი ტარდება 1977 წლიდან. ასევე ჩატარებული იქნა ერთი სეზონი 1928 – 29 წლებში.
კომენტარის დატოვება